Казанлък Волей отпадна от „Чалъндж къп“ след „златен“ гейм

Казанлък Волей отпадна на 1/16-финалите в европейския турнир по волейбол за жени Чалъндж къп. В среща-реванш българският отбор загуби като гост срещу Нитра с 1:3 (22:25, 25:21, 21:25, 16:25). В последвалия „златен гейм“ Казанлък падна с 9:15, приключвайки участието си в надпреварата.

Превъзходството на домакините от Нитра беше през целия мач в атака, докато Казанлък не успя да им се противопостави успешно. В решителния „златен“ гейм словашките волейболистки поведоха със 7:4 и 11:6, за да се поздравят с крайната победа след 15:9.

Най-резултатна за Казанлък Волей стана Селин Салим с 14 точки (4 блока и 27% ефективност в атака), а Мария Кривошийска завърши с 13 точки (4 аса и 50% ефективност в атака).

За домакините от Нитра Романа Худецова (3 аса, 38% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Бианка Боднарова (2 аса, 44% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) реализираха 20 и 19 точки за победата.