Берое излъга Локомотив (Пловдив) в края

Берое излъга в края Локомотив (Пловдив) за успеха с 1:0 във втория мач от 10-тия кръг на елитното ни футболно първенство. Резервата Омар Камара вкара единствения гол в 87-та минута на срещата.  С този успех зарадии остават на пето място в класирането с 16 точки от 10 мача. Локомотив (Пловдив) е на предпоследното място със 7 точки от 9 мача.

„Спечелихме победата с характер. Стана равностоен мач, но смятам, че играчите се вложиха. Имахме по-чистите положения през първата част, а през второто полувреме бяхме по-компактни и спечелихме мача. Радващото е, че победихме и играчите сега ще си починат 2-3 дни. Смятам, че тази пауза ще е добра за нас. Ще изиграем контроли, защото имаме играчи, които трябва да трупат минути“, заяви треньорът на Берое Петър Колев след мача.

Наставникът на гостите Александър Тунчев заяви: „Мачът беше на борба и битка. Берое успя в последните минути да отбележи гол. Говорихме го доста преди мача. Отборът на Берое разполага с добри изпълнители при статичните положения и миг невнимание ни костваше точката. Трябваше да дадем шанс на някои други момчета. Имаме доста хора на скамейката и когато е необходимо, всеки получава шанс.

Наложи се принудителна смяна. Биков получи контузия и това разконцентрира нашата отбрана. Имахме някои затруднения при контраатаки. Мисля, че мачът трябваше да завърши наравно. Нужда е синхронизация и някои от новите момчета да наваксат с физическата подготовка“.